Harry Kewell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Kewell

Harry Kewell Fan Club

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "

3 posters
YazarMesaj
angelgirl_ece
Administrator
Administrator
angelgirl_ece

Kadın
İş/Hobiler : Öğrenci/Bilgisayar
Lakap : Cadı Kız
Ruh Halin : Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Utanc10
Rep Sistemi :
Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Right_bar_bleue

Sanal Hayvan : Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Gzkrpanld5

Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Empty
MesajKonu: Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "   Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " EmptyPerş. Şub. 19, 2009 8:30 pm

Galatasaray’ın yeni transferi Harry Kewell, Almanya kampında sadece Galatasaray Televizyonu’na konuştu.

Galatasaray’a uyum sağlamaya başladığını söyleyen Harry Kewell “Galatasaray taraftarının her an her yerde olabileceğini gördüm. Tutkulu bir sevgi anlayışları var. Yönetimin transferimde gösterdiği isteğin karşılığını bu taraftarlara iyi futbol oynayarak göstermek istiyorum” dedi

Galatasaray’a yeni katıldın, düşüncelerin neler, neler yaptın?
Ne yaptık sorusuna cevap çok basit, antrenman yaptık bol bol. Her gün iki antrenman yaptık ve her şeyden önce kanımızın akış hızını buna uydurmaya gayret ettik. Onun dışında kampa ilk geldiğimde edindiğim izlenimler ise değişikti. Benim yabancı olduğum bir ortamdı. Fakat her ne kadar ufak tefek dil sorunlarımız olsa da biliyorsunuz futbolun dili ortak. Dolayısıyla gerçekten birlikte uyumlu bir şekilde çalışabileceğim, uyumlu bir şekilde anlaşabileceğim bir grup içersindeyim, dolayısıyla her şey çok iyi.

İlk defa Premier Lig dışında forma giyeceksin. İmzayı attıktan sonra İstanbul’dan ayrılıp buraya katılıma kadar ki süre içersinde bunun heyecanını, bunun değişikliğini yaşadın mı?
Futbol her yerde farklı oynanır. Bildiğiniz gibi İngiltere’de son derece hırçın bir futbol var. 90 dakika boyunca gerçekten güçlü bir şekilde mücadele ettiğiniz ve hiç durmadığınız bir oyun içersindesiniz. Diğer liglere baktığımız zaman ise, devamlı olarak paslaşmaların olduğu, zaman zaman oyunun belirli bölümlerinde zamanı dinlenmek için lehinize kullanabileceğiniz daha rahat bir oyun tarzı uygulandığını görürsünüz. Şimdiye dek bizim burada yaptığımız çalışmalarda ise benim gördüğüm şu oldu. Bir yandan son derece teknik, pasa dayalı ve paslaşarak ilerleyen oyun sürdürmekle birlikte, evet yinede son derece hareketli bir oyun yapıyoruz. Ve ben futbol oynuyorum, bu yüzden de bu beni sevindiriyor. Bu oyunda gole yönelik hamleleri atarken bir hazırlık içersinde olduğunuzu gözlemlemekte tabiî ki güzel.

Peki başka bir ülkede yaşama durumu var. O nasıl hissettiriyor, ilk defa İngiltere dışına çıkacaksın. Türkiye gibi bir ülkede, farklı bir kültürde yaşayacaksın, bunun heyecanını hissediyor musun?
Benim amaçladıklarımdan biriydi zaten. Galatasaray’a geldiğimde ben ilk olarak futbol oynamayı düşünerek geldim. Fakat onun dışında daha önce yaşadığım İngiltere ve Avustralya‘yı karşılaştıracak olursak, kültürel açıdan bir çok benzerlikleri, birçok ortaklıkları olduğunu söylemeliyim. Hava dışında birbirine çok benzeyen iki ülke… Türkiye ise benim şimdiye dek içinde yaşadığım kültürün dışında. Güzel ve yeni olan bir şeyler öğrenme şansımın olduğu ülkede yaşayacağım için gerçekten çok meraklıyım her şeyden önce. İnsanların nasıl yaşadıklarını, günlerini nasıl geçirdiklerini görme şansına sahip olabileceğim. Ailemle birlikte İstanbul’da yaşayacağız ve ben bundan da keyif alacağımı ve çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

Peki İstanbul’la ilgili araştırma ve inceleme yaptın mı?
Daha önce İstanbul’u kısacık görme şansına sahip olmuştum. Ama şimdi öyle düşünüyorum ki, ben iki haftalığına gelmiyorum İstanbul’a. Uzun bir süreyi İstanbul’da geçirmek için çıkıyorum yolculuğa. Dolayısıyla hiç acele etmeme gerek yok. Tamamen bu uzun zamanın tadını çıkartarak uzun uzun tanıyabilirim.

Takım arkadaşlarınla ilişkin nasıl?
İlk kez insanların ana dilinin İngilizce olmadığı veya İngilizcenin ağırlıkta olmadığı bir takımda oynuyorum. Fakat tüm takım arkadaşlarım bana ilk geldiğim günden itibaren çok yardımcı oldular. İngilizce konuşan takım arkadaşlarım var. Onlar diğer arkadaşlarımızla aramızda iletişim sağlamamızda bize yardımcı oluyorlar. Ben de yeni bir şeyler öğrenmenin sadece benim değil takımında yararına olabileceğini düşündüğüm için gayret ediyorum.

Galatasaray taraftarının ilgisi çok büyüktür futbolculara. Dünkü mücadeleden sonra taraftarı kırmadın ve yedek kulübesine gelirken uzun uzun hepsine imza dağıttın. Tribündekilerle fotoğraf çektirdin. Taraftarın ilgisini nasıl karşıladın?
Bizim İngiltere’de de devamlı olarak takımlarımızın çevresinde olan bizi destekleyen güçlü bir taraftarımız vardı. Fakat Galatasaray taraftarıyla tanışınca ilk gözlemlediklerimden biri, Galatasaray taraftarının her an, her yerde olabileceği oldu ve onları daha fazla tanıdıkça da görüyorum ki, maçın başından sonuna dek desteklerini sürdüren, devamlı olarak tutkulu ve sevgilerini size göstermeye çalışan bir taraftar bu. Gerçekten sevgilerini göstermenin de çok güzel yöntemleri var ve ben bunu her gün görüyorum.

Lokomotif Sofya maçında ilk kez forma giydin. 45 dakikalık performansını nasıl değerlendiriyorsun?
Bence maçta olup bitenleri o kadar da önemsememeliyiz. Dün dünyanın hangi takımında olursa olsun o takımda bir oyuncunun oynadığı 45 dakikanın çok önemsenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ama benim takımdaki ilk 45 dakikam olması sebebiyle çok önemli. Bizim için bu gerçekten son derece iyi, olumlu ve doğru bir hazırlık maçıydı. Birçok hoca biliyorsunuz bu hazırlık maçlarında yenilmeyi de pek önemsemez. Çünkü önemli olan takımın ne durumda olduğunu görmektir. Fakat yine de bizim için bu maçı da almak çok önemliydi. Çünkü size bir şey kazandırsa da, kazandırmasa da takım içinde bulunduğu son durumu göstermesi açısından önemli… Tabii ki, hazırlık maçlarında oynanan oyunun da belli bir önemi var.

Özellikle Arda ve Lincoln ile birlikte zaman zaman çok güzel paslaşmalar sergiledin. Sezonla ilgili bir oyun yapısı kestirebiliyor musun?
Umarım bu bize sezon boyunca şans veren veya bizim yolumuzu açan bir durum olmuştur. Takım dizilişini ya da takım sıralamasını yaparken tabi ki herkesin birbiriyle uyum içinde oynayabileceğini düşünmek gerekir. Sezon boyunca sizi başarıya götürmesi için yapılması gereken, mümkün olan en uygun oyun dizilişini, takım dizilişini sahaya yansıtmaktır. Umarım biz de bunu yapabiliriz ve başarıya ulaşabiliriz.

Özellikle taraftarlar çok merak ediyorlar, dövmelerinin özel bir anlamı var mı?
Bileğimdeki tribal bir desen; tamamen doğadan ilhamını alan ve birçok benzeri ve birçok çeşitlenmesi olan doğaya çok yakın desenlerden biridir. Tam olarak nasıl açıklayacağımı bilmiyorum fakat çok hoşuma giden bir desen olduğu için bunu bileğimde görmek istedim. Kolumdaki ise bir astek deseni, aileyle alakası olan aile sorunlarına gönderme yapan bir dövme.

Burada kaldığı süre içerisinde Türk yemekleriyle de tanışma fırsatı buldun. Türk yemekleri hakkında bir fikre sahip oldun mu?
Bu benim Türk yemekleriyle ilk tanışmam değil. Daha önce İngiltere de birçok Türk lokantasına gitme şansım oldu ve orada her seferinde önüme konanı keyifle yedim. Fakat burada da futbolcunun beslenmesinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olunarak yapılan bu çok titiz çalışma var. Yemekler üzerindeki çok titiz seçim, bizim yediklerimizden keyif almamızı sağlıyor.

Peki gelecek sezonla ilgili olarak istatistiksel bir hedefin var mı?
Tabiî ki kişisel hedeflerim var. Fakat yeni dahil olduğum bir takımda çok iddialı hedefler belirlemenin gerekmediği konusunda doğrusu kararsızım. Fakat benim için hep önemli olan bir şey olmuştur. Kendimi bir sonraki maça hazır etmek, bir sonraki maçın kadrosu içerisinde bulunmaya gayret etmek. Ve ben başaracağımı zannediyorum.

Şampiyonlar Ligi ön elemesi yaklaşıyor. Galatasaray taraftarı Şampiyonlar Liginde Kewell’ı Galatasaray formasıyla izlemek için sabırsızlanıyor. Ön eleme kurası ile ilgili düşünceleri neler, mesela bir İngiliz takımı belki Liverpool ile eşleşme ihtimali var Galatasaray’ın. Böyle bir kura ister misin?
Herkes tabiî ki bu eleme turlarında karşısına zayıf, dişine göre bir rakip çıkmasını bekler. Fakat bu eleme turlarında bütün takımların başına gelen şey de aslında maçların hiç birinin kolay olmadığının farklına varılmasıdır. Ben karşımıza hangi takım çıkarsa çıksın bunun kolay bir maç olmayacağını düşünüyorum. Karşımıza bir İngiliz takımı çıkarsa da önceden herhangi bir şeyi kestirmek gerçekten mümkün değil. Fakat bizim yapmamız gereken hiçbir şeyden korkmadan, korkusuzca karşımıza gelen tüm rakiplere karşı aynı mücadeleyi göstermektir.

Harry Kewell, Avustralya futbolunun yetiştirdiği en büyük isim. Ve Galatasaray taraftarı da seni Galatasaray formasıyla görmekten dolayı çok mutlu. Taraftara bir mesajın var mı?
Ben özellikle onlara güzel bir futbol izletmeyi amaçlıyorum. Galatasaray Kulübü yönetiminin benimle kontrat imzalarken gösterdiği isteği umarım ben kendilerine güzel futbol ve başarı olarak geri döndürebilirim. Benim bu yıl için hedeflediklerim bunlar. Kendilerine güzel futbol izletmek istiyorum.
http://harrykewellfanclub.yetkinforum.com
Tugce_GS

Tugce_GS

Kadın
Lakap : Tuce*
Ruh Halin : Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Seviml10
Rep Sistemi :
Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Left_bar_bleue200 / 100200 / 100Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Right_bar_bleue

Sanal Hayvan : Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " 932ep410

MesajKonu: Geri: Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "   Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " EmptyPerş. Şub. 19, 2009 9:20 pm

saooll =))
http://www.twilight-turkiye.com
angelgirl_ece
Administrator
Administrator
angelgirl_ece

Kadın
Rep Sistemi :
Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "   Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " EmptyCuma Şub. 20, 2009 6:11 pm

Bişi diil cnm (:
ardægzö
Administrator
Administrator
ardægzö

Rep Sistemi :

MesajKonu: Geri: Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "   Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " EmptyCuma Şub. 20, 2009 6:28 pm

Saol cnm
http://www.ardaturan.goalsoccer.net
angelgirl_ece
Administrator
Administrator
angelgirl_ece

Kadın
Rep Sistemi :

MesajKonu: Geri: Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "   Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz " EmptyCuma Şub. 20, 2009 6:34 pm

Bişey değil (:

Harry kewell:" Korkusuzca Mücadele Etmeliyiz "
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Kewell:" İspatlamam Gereken Şeyler Var "
» "Türk Lokumu" Harry Kewell
» Harry Kewell =)
» Harry Kewell Gs Tv
» Harry Kewell